Margarine, halvarine en olie

Margarine:Een uit verschillende vetten en oliën door middel van ingrijpende technische manipulaties en door toevoeging van talrijke, in de volwaardige voeding ongewenste hulpstoffen verkregen product, dat de smaak en consistentie van roomboter benadert. Zo worden door het 'harden'met waterstof de onverzadigde vetzuren van de vloeibare plantaardige oliën verzadigd gemaakt.

Wij geven voor volwaardige kindervoeding de voorkeur aan roomboter (biologisch), een licht verteerbaar natuurproduct.

De lacosevrije, op zo natuurlijk mogelijke manier vervaardigde dieetmargarines van de merken Eden of Natufood kunnen voor allergische kinderen een uitkomst bieden als boter niet door olie is te vervangen (op de boterham en in gebak).

Halvarine:bestaat voor de helft uit water en veel hulpmiddelen. Wie op de lijn moet letten kan beter een halve potie roomboter gebruiken (zie margarine).

Olie wordt gewonnen uit vruchten (noten) of zaden door koudpersen (35 - 60 graden), warm persen (door middel van oververhitte stoom onder hoge druk) of door een combinatie van warm persen en extraheren met behulp van een chemisch oplosmiddel zoals pentaan en hexaan. Warme persen en extraheren geven een hoge opbrengst, maar door de verhitting komen verontreinigingen en zeer sterke smaken in de olie terecht, waardoor ze geraffineerd moet worden (hiermee worden ook veel waardevolle stoffen verwijderd). Wij geven de voorkeur aan koud geperste, niet geraffineerde olie van zonder kunstmest en bestrijdingsmiddelen geteelde oliehoudende vruchten, noten of zaden. Deze olie bevat behalve vetten ook enzymen, vitamine E en karakteristieke smaakstoffen, maar geen conserveermiddelen en kleurstoffen.

Gebruik voor salades saffloerolie of olijfolie (de laatste v.a. 2 jaar, mits de kinderen de sterke smaak lekker vinden). Gebruik voor smoren, bakken is een extra vierge olijfolie die geschikt is voor bakken en frituren (staat op de verpakking). Deze is beter bestand tegen hogere temperaturen (tot 180 graden). Wij raden de "olijfolie mild bak en frituren" aan van het merk Fertilia.

Zoeken
Nieuws

29 januari 2012 Lezing zelfhelingsmethode MIR-methode, toegang GRATIS en workshop voetreflex 12,50 p.p.

Lees meer -->

Workshop "De Verschuiving" maart 2012

Lees meer -->

Opendag in Purmerend 29 januari 2012, toegang gratis

Lees meer -->

Locatie Praktijk Zielsgeluk

Lees meer -->

Contact Info
Grotere kaart weergeven/
Routebeschrijving


Praktijk Zielsgeluk
Sportlaan 112A (ingang aan de achterkant van de achtertuin)
1442 EG Purmerend
Email: info@praktijkzielsgeluk.nl

Telefoon: 06-40806851